Gyakori kérdések biztonsági acél ajtókról
Saroktokos, vagy falközepes tokkal válasszak ajtót?
Amennyiben lehetséges a saroktokos ajtó beépítése úgy azt javasoljuk. Ennek egyszerű fizikai magyarázata van. A saroktok külső része kapaszkodik a falba, így az ajtó belökése a lakásba ellehetetlenítődik, valamint nem elhanyagolható az sem, hogy külsőleg a szerelés nyomait teljesen eltünteti.Sajnálatos módon a saroktokos ajtó beépítése nem minden esetben megoldható, mert elofordulhat, hogy az ajtó egyik szélénél közvetlenül fal kezdődik, vagy van ott egy villanyóraszekrény stb…, ezáltal nincs hely biztosítva a külső szélesebb toknak.
Milyen garacia vonatkozik az ajtóra?
Az ajtót átadás-átvétel elott át kell nézni. Mi az ajtókat sérülés mentesen adjuk át, így az ajtókon lévő sérülésekre a késöbbiekben nem áll módunkban garanciát érvényesíteni. Garancia az ajtó mozgó alkatrészeire – zárszerkezet, zsanérok – vonatkozik. Ezekre az alaktrészekre egy év garanciát biztosítunk. Szándékos rongálás esetén – betörési kísérlet – azonban ezek az alkatrészek is elveszítik a garanciájukat.
Milyen garacia vonatkozik a szerelésre?
Az ajtó eladásakor, mi ajánlunk a kedves vevőknek olyan szerelőket akik már régebb óta velünk dolgoznak, és a munkájukkal meg vagyunk elégedve. Természetesen ezt nem kell elfogadni. Sem nekünk sem Önöknek nem származik semmilyen hátránya abból ha saját szakemberrel szereltetik be az ajtajukat. Viszont mindkét esetben igaz, hogy a beszerelést végző szakembertől kell követelni a szerelésre vonatkozó garanciákat. FONTOS! A szerelésből eredő garanciális problémákkal mi nem tudunk mit kezdeni akkor sem ha egy általunk ajánlott szakember végezte az ajtó beállítását. Minden esetben a szerelőket kell felhívni.
Ki szerelje az ajtómat?
Sok esetben, az emberek szeretik maguk beszerelni az ajtót, vagy egy ismerőssel beszereltetni azt. Sajnálatos módon ezek a legtöbb esetben szakértelmet, és gyakorlatot mellőző szerelések, amiből adódóan sokszor hibáztatnak minket, hogy rossz az ajtó. A gyakorlat szerint viszont nem az ajtóval van a gond, hanem az ajtó beállításával. A szerelőink sokszor járnak olyan helyekre ajtót „javítani” ahol előzőleg azt egy „szakember” építette be. Sajnálatos módon ezeknek az ajtóknak a „javítása” sokszor sokkal drágább mint maga a beépítés, hiszen a legtöbb problémát csak úgy lehet orvosolni, ha kiveszik az ajtót és újra berakják a lehető legkevesebb sérüléssel az ajtón. Ráadásul a mi szerelőink, bármilyen későbbi garanciális problémát tudnak orvosolni, hiszen, mint írtuk, mi csak alkatrészeket tudunk biztosítani, a hibásakért cserébe. A saját szerelőt egy ilyen esetben előkeríteni sokszor nagyon nehéz. Szerencsére, ezek az esetek igen ritkák. Mi a saját szerelőinket javasoljuk, de a fentiek figyelembe vételével természetesen ez nem kötelező!
Miért ilyen olcsó, biztos jó ez?
Ezt a kérdést sokan feltették nekünk ezért most szeretnék rá írásban is válaszolni. A cégünk célja, hogy megfizethető áron adjon az embereknek, jó minoségű terméket. Ennek érdekében természetesen, kénytelenek voltunk mi is meghúzni a nadrágszíjat, ami azt jelenti hogy nem költünk „felesleges” kiadásokra.
Mik ezek?
- Nincs állandó bemutatótermünk, mert nem tartunk fent állandó személyzetet, viszont időpont egyeztetés alapján bármikor megmutatjuk Önöknek az ajtókat.
- Vidéki szerelőkkel állunk kapcsolatban, hogy a beszerelés költségei se legyenek horribilisek.
- Nem utólsó sorban pedig, csekély haszonkulccsal dolgozunk. Mi a kevesebb több elvet valljuk.
Milyen gyártmányú az ajtó?
Manapság ezeket a dolgokat már nagyon nehéz megmondani. Hiszen gondoljanak csak az autókra, egyre se mondható hogy német vagy jápán, mert a világ több részén gyártják a különböző alkatrészeiket. De előtte valahol megtervezik, aztán valahol meg összerakják. Így van ez az ajtóknál is. Ez az ajtó Orosz licensz alapján készül, de a végén Kínában rakják össze. Az ajtóban található anyagok, alkatrészek pedig a világ különböző részeiről származnak. Tehát döntse el mindenki maga, hogy milyen gyártmányúak ezek az ajtók.